"Fontos győzelemmel zárta a csoportkört a Fradi"

Irta: Kgergo 2017-11-27 14:13:58

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Ferencváros 30–21-re legyőzte a Larvikot idegenben, ezzel eldőlt, hogy a magyar együttes 4 pontot visz magával a középdöntőbe. A vereséggel a norvég együttes búcsúzik a sorozattól.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ
LARVIK HK (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–30 (9–18)
Larvik, 2000
néző. V: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
LARVIK: Rundbraten – RIVAS TOFT 5, Hjertner 2, E. Christensen 2, Morena 1, Breistöl 1, Berglie 1. Csere: Moreschi (kapus), Tollbring 6 (4), Wolff 1, Löken 2, Bergum. Edző: Tor Odvar Moen
FTC: SZIKORA – Faluvégi 2, VAN DER HEIJDEN 5, Kovacsics 4 (1), Snelder, PENA 4, SCHATZL NADINE 6. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, LUKÁCS 7, Szucsánszki, Márton, Háfra N., Mészáros R., Hornyák D. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 11. p.: 3–7. 17. p.: 7–8. 25. p.: 7–15. 29. p.: 8–18. 39. p.: 12–20. 45. p.: 15–21. 49. p.: 15–26. 54. p.: 19–27
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1

Ugyan a Ferencváros továbbjutása már korábban eldőlt, a következő körbe továbbvitt pontok miatt korántsem volt tét nélküli a C-csoport utolsó mérkőzése Larvikban. Ennek ellenére azért a norvégoknak volt fontosabb a meccs, hiszen ők csak úgy harcolhatták ki a továbbjutást, ha nem kapnak ki.

A magyar együttes kezdett jobban, a héten sérülést szenvedő Nerea Pena góljával vezetést szerzett, majd 1–1 után három megválaszolatlan Fradi-találat adta meg az alaphangot. A spanyol mellett Kovacsics Anikó, a születésnapos Schatzl Nadine és a másik szélen Lukács Viktória is többször betalált, a kapuban pedig az előző meccseken kevés szerepet kapó, ugyancsak születésnapos Szikora Melinda is remekül védett.

A félidő közepén egygólos hátrányra jött vissza a Larvik, ráadásul a hazaiak emberelőnybe is kerültek ekkor, ám az FTC rákapcsolt és egy elképesztő 10–1-es rohammal lényegében eldöntötte a mérkőzést.

A második félidő már pontatlanabb játékot hozott, de az északiak csak hat gólra tudták megközelíteni a Fradit, amelyben a korábban kevesebb lehetőséghez jutók is bőven játszhattak – ebben a játékrészben Schatzl és Lukács emelkedett ki. A vége 30–21 ide.